Dinamik Zihin yayında!

Merhaba sevgili dostlar.

Size, müthiş bir haber vermek istiyorum bu yazıda. Uzun zamandır hayalini kurduğum bir oluşumu sonunda başlatmış bulunuyorum.

Dinamik Zihin ‘den bahsediyorum.

Ben, çok uzun süredir yazılım eğitmeniyim. Bu mesleğe başladığım günden bu yana, gittikçe daha fazla tutku ile bağlandığımı belirtmeliyim. Bunun en büyük sebebi de, insanların hayatlarına bir biçimde dokunmanın verdiği o muhteşem haz. Üstelik başka bir haz olan yazılım geliştirme ile bir araya gelince muhteşem bir sonuç çıkıyor ortaya.

Doğal olarak böyle bir tutku ile bir mesleği icra ederken, ister istemez kendinize ait bir model geliştirmeye başlarsınız. Nitekim ben de kendi yöntemlerimi oluşturdum. Bu yöntemler, aslında oldukça basit ilkelere dayanıyor.

Bunlardan ilki, herkes her şeyi öğrenebilir ilkesi. Bu, ilk etapta anlamsız bir motivasyon cümlesi gibi gelebilir. Ancak, her eğitmen tecrübe etmiştir ki zihinler arasındaki en belirgin fark, sadece ilgi alanlarıdır. Eğer iletişimde olduğunuz kişinin ilgi alanını fark ederseniz, ona anlatmak istediğinizi her türlü anlatırsınız.

Bir diğer ilke, karmaşık olanı basit olan var eder. Bu modern anlamda, tüm bilimlerde karşılığını bulabileceğiniz bir bakış açısıdır. Klasik anlamda neden-sonuç ilişkisi yani…

Bu iki temel prensip, tüm modelimin temeli dediğim gibi. Verdiğim eğitimlerde, yazdığım makalelerde, yaptığım seminer konuşmalarında hep bu ilkelerden faydalandım. Çoğu zaman da sonuçların tatmin edici olduğunu gözlemledim.

Doğal olarak bu eğitim modelinin, birçok kişiye ulaşmasını hedefliyorum. Fiziksel bir ortamda, insanlarla yüz yüze gerçekleştirdiğim eğitimlerde, ulaşabileceğim insan sayısı sınırlı. Dolayısıyla, daha fazla insana erişebilmek için online bir platform kullanmak bu hedef için çok daha uygun.

İşte, tüm bu faktörler Dinamik Zihin projesini hayata geçirmemi sağladı. Kendi modelimle, mekândan bağımsız olarak dileyen herkese erişebileceğim bir ortam. Artık hedefime çok daha yakınım.

Bu projeyi hayata geçirirken, en çok destek aldığım insandan bahsetmesem olmaz. Hayatımın her anında yanımda olan sevgili eşim Derya olmasaydı, bu proje en azından bugün hayata geçemezdi. Sadece teşvik ve motivasyondan bahsetmiyorum. Fiziksel olarak harcanan emekten, beyin fırtınalarından da bahsediyorum. http://www.dinamikzihin.com sayfasının A’dan Z’ye her şeyini kendisi baştan aşağı planladı ve tasarladı. Sadece bununla da kalmayıp, tüm koordinasyon ve organizasyonu da üstlendi. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Evet, sevgili dostlarım ve takipçilerim… Sizlere kısaca Dinamik Zihin platformunun hangi amaçla doğduğunu anlatmak ve kuruluşunu müjdelemek istedim. Artık, benim eğitimlerime çok daha yakınsınız.

Teşekkürlerimle.

 

Leave a Reply